Od 25. 5. 2018 vstupuje v platnost nové nařízení EU na ochranu osobních údajů (GDPR). Naše škola ve spolupráci se svým pověřencem připravila  nová pravidla, která zavádíme v nakládání s osobními údaji žáků, zákonných zástupců i zaměstnanců. Ochrana soukromí při zpracovávání všech osobních údajů  je naše priorita.

Zákonní zástupci každého žáka dostanou při přijímání žáka do naší školy k podpisu "informované souhlasy" se zpracováním osobních údajů svého dítěte. Nejedná se o údaje, které zpracováváme na základě platné legislativy, ale o souhlasy např. s fotografováním, používáním osobních údajů pro použití na pobytech v přírodě, lyžařském výcviku, sportovních a jiných soutěžích a podobně. Informované souhlasy zákonný zástupce samozřejmě není povinen podepsat.

Osobní údaje v papírové i v elektronické podobě jsou zabezpečeny před zneužitím a slouží pouze k plnění zákonných povinností, k oprávněným zájmům školy nebo jsou shromažďovány se souhlasem zákonných zástupců.

Každá škola musí mít od 25. 5. 2018 svého POVĚŘENCE. Je to osoba, která bude dohlížet (ale i radit) na nově zavedené opatření do praxe. Naším pověřencem je:

Bc. Miroslav Tkáč

tel.: 466 094 190

Informační memorandum - dokument, ve kterém se můžete blíže seznámit s problematikou GDPR a jejím zpracováním na naší škole.