Ovoce a zelenina do škol

Naše škola se zapojila do projektu EU a ČR "Ovoce a zelenina do škol". Cílem tohoto projektu je významně přispět k dobrému zdraví dětí čerstvým ovocem a zeleninou, ovocnými a zeleninovými saláty nebo šťávami, které budou bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel. Dodávány do přihlášených škol jsou zdarma pro všechny žáky I. i II. stupně jedenkrát za týden (pro žáky II. stupně je zdarma ovoce a zelenina dodáváno teprve od školního roku 2017/18). Tento projekt dotuje přibližně ze dvou třetin EU a zbytek hradí stát.
          Z nabídky dodavatelů jsme vybrali BOVYS, s. r. o. se sídlem v Hlinsku v Čechách. Dodávky ovoce a zeleniny byly zahájeny 9. 3. 2010. Většina dětí toto zpestření svačin přivítala a málokdo si odnáší ovoce domů. Je opravdu čerstvé, nepovadlé. Budeme doufat, že projekt splní svůj účel.
          Ovoce a zelenina nejsou jedinou zdravou věcí, kterou našim dětem k svačině zprostředkováváme. Od šk. roku 2017/18 dostávají všichni žáci školy zdarma jednou za 14 dní neochucené mléko. Do tohoto šk. roku měli žáci možnost odebírat třikrát týdně státem dotované ochucené mléko (1 mléko za 5 Kč) s příchutěmi vanilka, jahoda, čokoláda. Mléko odebíráme od Mlékárny Tatra Hlinsko v Čechách.

www.ovocedoskol.szif.cz