Vážení rodiče,

od 25. 5. 2018 vstupuje v platnost nové nařízení EU na ochranu osobních údajů (GDPR). Naše škola ve spolupráci se svým pověřencem připravila  nová pravidla, která zavádíme v nakládání s osobními údaji žáků, zákonných zástupců i zaměstnanců. Ochrana soukromí při zpracovávání všech osobních údajů  je naše priorita.

Zákonní zástupci každého žáka dostanou při přijímání žáka do naší školy k podpisu "informované souhlasy" se zpracováním osobních údajů svého dítěte. Nejedná se o údaje, které zpracováváme na základě platné legislativy, ale o souhlasy např. s fotografováním, používáním osobních údajů pro použití na pobytech v přírodě, lyžařském výcviku, sportovních a jiných soutěžích a podobně. Informované souhlasy zákonný zástupce samozřejmě není povinen podepsat.

Osobní údaje v papírové i v elektronické podobě jsou zabezpečeny před zneužitím a slouží pouze k plnění zákonných povinností, k oprávněným zájmům školy nebo jsou shromažďovány se souhlasem zákonných zástupců.

Děkuji Vám mnohokrát za spolupráci
Mgr. Magda Pacáková

Každá škola musí mít od 25. 5. 2018 svého POVĚŘENCE. Je to osoba, která bude dohlížet (ale i radit) na nově zavedené opatření do praxe. Naším pověřencem je:

Miroslav Tkáč

tel.: 466 094 190

Informační memorandum - dokument, ve kterém se můžete blíže seznámit s problematikou GDPR a jejím zpracováním na naší škole.