Vážení rodiče,
pokud uvažujete o odkladu povinné školní docházky, je potřeba se CO NEJDŘÍVE objednat do pedagogicko-psychologické poradny. Zde jsou dost dlouhé čekací doby a závěr z vyšetření (pokud budete žádat o odklad) musíte s sebou přinést k zápisu!

Zápis do 1. tříd se koná 19. 4. 2024, 14.00 - 18.00, budova v ul. Kladenská.
Pokud to nevylučuje zdravotní stav dítěte nebo jiný podobně závažný důvod, přijďte společně se svým dítětem k zápisu 19. 4. 2024.
Pokud se zápisu zúčastnit nemůžete, lze dítě zapsat v kanceláři školy 2. 4. – 30. 4. 2024 po předchozí telefonické domluvě.
Dle platné legislativy dítě nemusí být zápisu přítomno.

Dítě musí zapsat jeho zákonný zástupce (opatrovník, pěstoun).
S sebou přineste rodný list dítěte a doklad totožnosti (nejlépe občanský průkaz) zákonného zástupce.

Při zápisu musíte vyplnit:
- pokud nebudete žádat o odklad povinné školní docházky
          Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a Zápisový lístek
- pokud budete žádat o odklad povinné školní docházky
          Žádost o odklad + přinést doporučení školského poradenského zařízení a doporučení dětského lékaře

Pro urychlení průběhu zápisu si můžete tyto formuláře stáhnout zde a přinést k zápisu již vyplněné.

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

Zápisový lístek

Žádost o odklad povinné školní docházky

Přihláška do ŠD

Přednostně budou přijati žáci ze spádové oblasti naší ZŠ. Spádovost je dána obecně závaznou vyhláškou města Přelouče č. 2/2021.

Více informací k průběhu zápisu, odkladu, předčasnému nástupu do školy apod. najdete ZDE.

CO BY MĚL VÁŠ PŘEDŠKOLÁČEK UMĚT A ZNÁT

Vážení rodiče,
Vaše dítě by se mělo do školy především těšit!
Pokud si chcete být jisti, že je na školní docházku připraveno, pokud pátráte, co by mělo Vaše dítě při nástupu do školy umět, můžete se inspirovat ZDE.
Neberte ale tato doporučení příliš dogmaticky, děti se v tomto věku velmi rychle vyvíjejí a zdokonalují.

Školní zralost a připravenost dítěte na ZŠ - rozhovor s psycholožkou Mgr. Lenkou Čermákovou ZDE.

AKCE NAPLÁNOVANÉ PRO PŘEDŠKOLÁČKY A JEJICH RODIČE NA ŠK. ROK 2023/24

• 25. 10.  "U školy snad straší?!" - strašidelná procházka parkem školy, 19.00
  • 13. 2.    Den otevřených dveří na I. stupni (ul. Kladenská)
                 přijďte si prohlédnout školu, zeptat se na to,
    co Vás zajímá, 15.00 - 17.00
  •   5. 3.    Dílnička pro předškoláky
                 setkání budoucích prvňáčků, rodičů a učitelů, spojeno s prohlídkou školy
    a výtvarným tvořením, 16.00
  • 19. 4.    ZÁPIS do 1. tříd, budova v ul. Kladenská, 14.00 - 18.00
                 k zápisu s sebou přineste rodný list dítěte a občanský průkaz zapisujícího rodiče
  • 30. 5.   Seznámení se školou
                setkání předškoláků v již známém kolektivu budoucích spolužáků,
    s jejich budoucí třídní učitelkou, 16.00
  • 11. 6.   Třídní schůzky rodičů budoucích prvňáčků, 16.00
  •   2. 9.   Slavnostní zahájení školního roku 2024/25, jízdy prvňáčků v kočárech hřebčína Kladruby n. L.

Fotografie ze zápisu na školní rok 2023/2024 si můžete prohlédnout ve Fotogalerii ve složce Zápis 2023 nebo ZDE.

Fotografie z prvního školního dne prvňáčků v roce 2023/24 si můžete prohlédnout ve Fotogalerii ve složce První školní den 2023 nebo ZDE.

DSC_0455.jpg  DSC_0497.jpg